Polski Czerwony Krzyż (PCK) w odpowiedzi na rosnące zagrożenie powodziowe w południowej Polsce uruchomił ogólnokrajową zbiórkę funduszy #NaRatunekPowódź na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w wyniku nadchodzącego żywiołu.  

Apel o wsparcie – każda złotówka ma znaczenie. 

Polski Czerwony Krzyż apeluje dziś do wszystkich obywateli, firm oraz instytucji o wsparcie finansowe. Zebrane środki pozwolą PCK na natychmiastowe reagowanie i wdrożenie pomocy w obszarach dotkniętych powodzią.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszych działań. Potrzeby są ogromne, a sytuacja może jeszcze się pogorszyć. Państwa pomoc może uratować ludzkie życie.

  • numer konta: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060
  • BLIK 794 33 22 11
    z dopiskiem Powódź

W piątek 30 sierpnia 2024 r. odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Integracji, Edukacji i Rehabilitacji Polskiego Czerwonego Krzyża w Mszanie Dolnej.

14 marca 1994 roku Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Hutnictwa w Krakowie przekazało w darze Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi nieruchomość w Mszanie Dolnej, gdzie utworzony został Ośrodek Szkoleniowo-Rehabilitacyjny PCK. Tak rozpoczęła się trwająca już 30 lat  działalność czerwonokrzyska na tym terenie.

Przez lata Ośrodek pełnił funkcję centrum szkoleniowego dla członków i pracowników PCK, organizowane były tu także „zielone szkoły”, kolonie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży, obozy, zgrupowania, zloty. Był także obiektem turystycznym otwartym dla osób z zewnątrz. Obecnie, w reakcji na napływ ludności szukającej schronienia przed wojną, a dzięki wsparciu sponsorów , Ośrodek zyskuje nowe oblicze jako Centrum Integracji, Edukacji i Rehabilitacji dla Uchodźców.

Ośrodek zajmuje teren o powierzchni 1,13 ha i zlokalizowany jest w malowniczej dolinie potoku Szklanówka, na południowym zboczu góry Lubogoszcz (968 m n.p.m.), zaledwie 2 km od centrum miasta, co zapewnia ciszę, spokój i świeże, górskie powietrze. Mszana Dolna to atrakcyjna miejscowość turystyczna, położona na styku Beskidu Wyspowego i Gorców, w powiecie limanowskim, oferuje doskonałe warunki do turystyki górskiej i krajoznawczej.

W ceremonii otwarcia uczestniczył Prezes Klubu HDK PCK w Drwini – Stefan Styczeń.